Strona główna | Mapa serwisu | Poleć nas
Szukaj:
Jesteś tutaj: Zeltech > Projekty > Aplikacje pompowe > Sterownie pracą czterech pomp

Sterownie pracą czterech pomp

Opis układu:

Prezentowana szafa sterownicza służy do zasilania i sterowania pracą czterech agregatów pompowych.Pompy te uzupełniają wodę w sieci ciepłowniczej.

W szafie znajduje się pole zasilające z wyłącznikiem głównym, zabezpieczenie zwarciowe, falownik HYUNDAI serii N700V-110HF do zasilania silnika pomp oraz obwody sterownicze.

  • Wykorzystane podzespoły z naszej oferty:

Do modernizacji układu sterowania pracą pomp wykorzystano falownik HYUNDAI z nadrzędnym układem sterowniczym. Układ falownikowy został wyposażony  w filtr przeciwzakłóceniowy w celu zminimalizowania wpływu na sieć energetyczną i pozostałe urzadzenia produkcyjne oraz w dławik silnikowy dla z kompensowania pojemności kabli zasilających silniki pomp.

W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy dla zainstalowanych  urządzeń, szafa została wyposażona w wysoce wydajną wentylację.

W układzie zasilania i sterownia została zastosowana aparatura modułowa, styczniki oraz wyłącznik firmy HYUNDAI.

  • Korzyści z zastosowania urzadzeń:

Dzięki zastosowaniu falownika i sterownika do zasilania agregatów pompowych uzyskano znaczne oszczędności energii elektrycznej oraz stałą wartość ciśnienia w kolektorze powrotnym sieci ciepłowniczej. Falownik zabezpiecza  silnik przed przeciążeniem oraz umożliwia podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Galeria: