Strona główna | Mapa serwisu | Poleć nas
Szukaj:
Jesteś tutaj: Zeltech > Projekty > Aplikacje pompowe > Sterowanie pracą kotłowni

Sterowanie pracą kotłowni

Opis układu:

Przezentowana szafa sterownicza służy do zasilania i sterowania pracą dwóch układów pompowych tzn. czterech pomp obiegowych oraz dwóch pomp uzupełniających. Pompy te służą do utrzymania zadanego ciśnienia w sieci ciepłowniczej.

W szafie znajduje się pole zasilające z wyłącznikiem głównym, zabezpieczenie zwarciowe, falowniki Hitachi serii L300P-300HFE i X200-075HFE do zasilania silnika pompy oraz obwody sterownicze. 

  • Wykorzystane podzespoły z naszej oferty:

Do modernizacji układu sterowania pracą pomp wykorzystano falowniki Hitachi z nadrzędnym układem sterowniczym. Układ falownikowy został wyposażony  w filtr przeciwzakłóceniowy w celu zminimalizowania wpływu na sieć energetyczną i pozostałe urzadzenia produkcyjne oraz w dławik silnikowy dla z kompensowania pojemności kabli zasilających silniki pomp. W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy zainstalowanych  urządzeń, szafa została wyposażona w układ  wentylacji. W układzie zasilania i sterownia została zastosowana aparatura modułowa, styczniki oraz wyłącznik firmy Hyundai.

  • Korzyści z zastosowania urzadzeń:

Dzięki zastosowaniu falownika i sterownika do zasilania agregatów pompowych uzyskano oszczędnosci energii elektrycznej oraz uzyskano staławartość ciśnienia w kolektorze tłocznym i powrotnym sieci ciepłowniczej.   

Falownik zabezpiecza  silnik przed przeciążeniem oraz umożliwia podłączenie zabezpieczenia termicznego typu PTC silnika.

Galeria: